3 originální tvůrci prodávající na Fleru 3. díl

Na fleru najdete spoustu zajímavých tvůrců, kteří stojí za sledování. A protože je někdy složité se v obrovském množství flerových profilů orientovat, dávám do kupy články s těmi nejnápaditějšími prodejci.

Tak jako v prvním a druhém díle, i zde vám představím 3 obchůdky různého zaměření a ty kteří se pod nimi skrývají.

Loris

Pod značkou Loris najdete původem ukrajinskou umělkyni. V sedmnácti se vydala na západ a postupem času se dostala až do Bratislavy. Tvoří z porcelánu. Ten jí učaroval pro jeho minimalismus a ušlechtilost. Baví ji také keramika, sklo nebo sochy. Z jejích šperků dýchá romantika a něžnost. Při pohledu na ně, začínáte snít… O létě, vodě, volnosti, snech i odpočinku.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profilyloris

Pinoženka

Pinoženka je odvážná, ženská a neuvěřitelně hravá. V jejím obchůdku najdete obrázky, brože, medailonky, korálky, šaty, čapky… Upoutá vás svým smyslem pro barvy, kombinace materiálů, detail a tvoření nápaditých koláží. Její dílka na vás dýchnou francouzský šarm i bohémskou svobodu. Její ilustrace jsou nezaměnitelné.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profily-pinozenka

Jindřich a Rudolf

Zboží od Jindřicha a Rudolfa je na první pohled tajemné až okultické. Najdete u nich kinetic art, aromalampy, šperky, bločky, dózy, fotografie a mnoho dalšího. Mě nejvíc baví jejich zvonkohry a vykuřovadla. Líbí se mi jak si hrají s tvary i materiály. Obdivuji jejich preciznost. A baví mě jak do jednotlivých předmětů vkládají kousky ze své poťouchlosti, pokud můžu z několika rozhovorů s nimi soudit. Nejméně mě nadchly fotografie, přesto že jsou vyvolávány (tištěny) složitou 150 let starou technikou, kterou používal například známý český fotograf František Drtikol.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profily-jindricha--rudolf

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *