Dvouhlavá inspirace: tetování s motivem vlka

Vlk je v tetování oblíbeným motivem.  Symbolizuje především nezávislost, ale také rodinu a věrnost. Může se také vykládat jako symbol boje o přežití a hledání sebe sama.

Vlk se dříve hojně vyskytoval na většině území severní polokoule. Dnes je jeho výskyt  zhruba desetkrát menší. Na četných místech je zcela vyhuben. Vlci jsou predátoři, žijí a loví v organizovaných smečkách.

dh-tetovani-vlk-50

V současné době máme sice malou šanci se s ním setkat, přesto se ho obáváme a cítíme k němu respekt. Obdivujeme vlky pro jejich inteligenci i smysl pro spolupráci.

Mytologie

Vikingové znázorňovali vlky jako laskavé průvodce nejvyššího boha Ódina. Jejich vytí ale zároveň ohlašovalo konec světa.

V Bibli je vlk vykládán jako symbol chamtivosti a ničení. Ve starých zkazkách Slovanů má vlk vždy zápornou úlohu. Pro ulovení své kořisti je schopen udělat vše. Klamat, přetvařovat se, lhát nebo například krást.

V římské mytologii je známá hlavně kapitolská vlčice, která odkojila Romula a Rema pozdější zakladatele města Říma.

V mongolské mytologii jsou vlci předci lidí. Indiáni uctívali vlka jako totemové zvíře. Některé kmeny přirovnávají vlka ke člověku. Jiné považují vlka za zvěda, ochránce  šamana a válečníka. Bývá také považován za průvodce duší zemřelých.

Středověk považuje vlka za démona v jehož podobě se zjevují čarodějnice i sám ďábel.

Mrkněte na výběr těch nejlepších vlčích ozdob.

barevné tetování motiv vlka černobílé tetování motiv vlkaDH tetovani vlk 40 DH tetovani vlk 41 DH tetovani vlk 42 DH tetovani vlk 43 DH tetovani vlk 44 DH tetovani vlk 45 DH tetovani vlk 46 DH tetovani vlk 47 DH tetovani vlk 48
geometrické tetování vlka tetování polygon vlk barevné tetování motiv vlka barevné tetování motiv vlka a hvězd černobílé tetování motiv vlka
barevné tetování motiv vlka originální dvoubarevné tetování motiv vlka lebka barevné tetování motiv vlka a měsíce geometrické barevné tetování motiv vlka barevné tetování motiv vlka černé tetování motiv vlčích tlapek na nártu tetování vlk na ruce tetování vlka barevné tetování motiv vlka černobílé tetování motiv vlka barevné tetování motiv vlka tetování vlka na ruku geometrické tetování vlka na ruce inspirace tetování vlka originální tetování vlka inspirace tetování vlka barevné tetování motiv vlka inspirace barevné tetování motiv vlk žere ovci originální tetování vlk černobílé tetování motiv vlka barevné originální tetování motiv vlka černobílé tetování motiv vlka originální tetování vlka originální tetování vlka originální tetování vlka originální tetování vlka se třema očima originální tetování vlka geometrické originální tetování vlka originální tetování vlka

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *