Dvouhlavá inspirace: Tetování s motivem srdce

Co se vám vybaví, když vidíte symbol srdce? Prvotní bude určitě láska. Pocit že milujete, nebo jste milováni. Spojení ať už partnerské nebo rodinné. Srdce ve vás může vyvolat milé dojmy plné štěstí a naplnění. Druhou možností je určitý typ znechucení. Symbol srdce bývá často zneužíván, je ho všude moc a vám už to přijde laciné a dětinské. Ať už patříte do jakékoli skupiny, mrkněte na náš výběr tetování se srdcem, která jsou rozhodně originální a nepůsobí povrchně.

Historie symbolu

Přestože si spousta lidí myslí, že symbol srdce vychází z tvaru skutečného srdce, není tomu tak. Původně vychází z tvaru listu břečťanu. Byl to tedy list břečťanu, který symbolizovat lásku i odvahu. Srdce jako orgán se dlouho zaznamenávalo symbolem trojúhelníku nebo pyramidy. K propojení došlo kolem 15. století našeho letopočtu. Více o historii symbolu srdce se dozvíte v jednom z našich článků.

srdce-symbol-tetování

Význam symbolu

Srdce je orgán, který, zjednodušeně řečeno, zajišťuje oběh krve celým tělem. Bereme ho tedy jako zdroj životní energie, má pro nás až magickou sílu. V současné době můžete žít i bez srdce. Ale mechanické čerpadlo už tak zajímavé není, alespoň co se symbolu a významů týká. K tomu všemu srdce považujeme za ohnisko emocí. Jakoby šlo o opak rozumu, který zase spojujeme s mozkem. Tvrdíme, že ten kdo miluje je ovládán srdcem. Všichni víme co znamenají slovní spojení jako: zlomené srdce, srdci neporučíš nebo srdce z kamene.  V současné době můžete žít i bez srdce. Ale mechanické čerpadlo už tak zajímavé není, alespoň co se symbolu a významů týká.

Dalšími významy symbolu srdce je odvaha a hrdinství. Člověk bez srdce se nemůže stát hrdinou. Hrdinství s sebou nese milosrdenství, solidaritu a statečnost. Pouze konání z dobré vůle a s čistým úmyslem může být označeno jako hrdinský čin.

Srdce znamená život a životní sílu. A to nejen ve fyzické ale také v duševní rovině. Také je spojováno se svědomím, pravdou a upřímností (pokud vychází z dobrých úmyslů a nesnažíme se pomocí ní ubližovat druhým).

Symbol dnes

Srdce je symbolem pro umění užívat si život. Jako srdcař je označován ten kterého něco absolutně pohltilo, aniž by z toho cokoli materiálního měl. Znamená lásku, život, empatii, emoce, city, ušlechtilost nebo třeba svědomí.

dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 1 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 2 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 3 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 4 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 5 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 6 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 7 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 8 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 9 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 10 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 11 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 12 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 13 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 14 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 15 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 16 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 17 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 18 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 19 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 20 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 21 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 22 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 23 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 24 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 25 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 26 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 27 dve hlavy tetovani s motivem srdce originalni motivy nejlepsi tateri 28

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *