Dvouhlavá inspirace: tetování s motivem sovy

Od pradávna lidé uctívali a respektovali zvířata. Dnes jsou jedním z nejčastějších motivů pro tetování. Ať už pro jejich oblíbenost, symboliku nebo čistě z respektu k nim. V předešlých článcích jsem psala o nezávislém vlku i moudrém slonu. V tomto článku vám představím sovu ochránkyni. dve-hlavy-originalni-tetovani-sova-uvodka-clanekSova je dravec, masožravý pták. Tento řád čítá zhruba 200 druhů. Dělí se na dvě čeledi: puštíkovití a sovovití. Najdete je na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. Až na několik málo výjimek sovy přes den podřimují a za soumraku vylétají za potravou. Svá hnízda mají v dutinách stromů, na půdách domů, ve starých kostelních věžích, ve zříceninách hradů, někdy i v opuštěných hnízdech jiných ptáků. Sovy mají výborný sluch i zrak. Vidí totiž ve tmě a slyší i ultrazvuk.

Význam sovy jako symbolu

Pro pohany byla sova znamením blížícího se nebezpečí. Její houkání brali lidé jako poplach a věřili, že zlo je nablízku. Pasovali jí tedy na ochránkyni domovů. Keltové věřili, že sovy jsou převtělení duchové a svým houkáním mezi sebou komunikují. Pokud Indián uslyšel soví houkání, naznal že se blíží smrt. Pro Svahilce je sova poslem nemocí. V některých afrických zemích je sova prostředník mezi lidmi a domorodými kouzelníky. Křesťané berou sovu jako znak duchovní temnoty. Kříž nad hlavou sovy znamená vítězství nad ďáblem. V Číně a ve starém Egyptě přinášela sova bohatství. Naši předci viděli v houkání sýčka předzvěst smrti. V Řecku byla sova atributem bohyně Athény.

Duchovní symbolika bere sovu jako prostředníka mezi světem lidí a sférou duchů. Je brána jako záhadné a tajemné zvíře, které vidí a slyší to, co člověk ne a nebo to co chtějí ostatní skrýt. Její oči jsou branami do tajemných světů. Probouzí v nás intuici a magické síly. Díky těmto svým vlastnostem je také pokládána za věštkyni. Někoho kdo vidí do budoucna.

Sova dnes

V současnosti bereme sovu jako symbol vzdělanosti. Ukazuje na moudrost, která ovšem není vrozená spíš naučená nebo zažitá. Z toho důvodu je také brána jako znak úcty ke starším. Někde se uvádí, že spíš než o moudrost jde o vědění a to zejména okultní. Je také synonymem nočního života a paradoxně také samoty. Sova nebo také noční pták je označení pro ty, kdo chodí pozdě spát a ráno si rádi přispí. Milovníci sov si jsou vědomi svých temných stránek.

dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy pod prsy dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na lýtku

dvě hlavy originální tetování s motivem sovy na prsou

dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na boku dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na bedrech dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na stehnu dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na lýtku dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na lýtku dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na ruce dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na stehnu dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na boku dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy přes celá záda dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 13 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 14 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 15 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy na ruce dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 17 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 18 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 19 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 20 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy s třetím okem na hrudi dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 22 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 24 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 25 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 26 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 27 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 28 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 29 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 30 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 31 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 32 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 33 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 34 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 35 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy harry potter dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 37 dve hlavy nejlepsi originalni tetovani s motivem sovy 38

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *