Slavnostní otevření benešovského klubu Na Svobodě

Pondělí 29. 2. byl výjimečný den. Zdaleka ne jen proto, že si na další takový počkáme 4 roky. Na jedinečnosti mu tentokrát přidalo otevření nového benešovského klubu, dílny a čajovny Na Svobodě. Otevřela ho nezisková organizace Spolurádi z.s.

Tentokrát jsem se akce zúčastnila jako pomocník a nadšenec, a tak ode mě nečekejte recenzi. Moc ráda vám ale popíšu, co se událo a co by se mělo dít dál.

Kdo jsou Spolurádi

dve hlavy spoluradi klub na svobode benesov

Mimoňská party 2 / foto: Spolurádi

Jedná se o neziskovou organizaci, která pořádá výlety po Čechách i do zahraničí. Vítají každého, ať už je handicapovaný nebo ne. Fungují na bázi dobrovolnictví už několik let a rok od roku své aktivity rozšiřují. Můžete s nimi navštívit hory, moře i podzemí. Užít si festivaly, relax, adrenalin i sport. Stačí jen vyrazit.

Nově otevřený klub

Aby toho nebylo málo rozhodli se Spolurádi vytvořit v Benešově klub, kde by se mohli scházet, tvořit, ale také pořádat výstavy, koncerty a přivítat všechny co budou mít chuť zajít na čaj nebo kávu.

dve-hlavy-spoluradi-klub-na-svobode-benesov-2

Tvorba dekorací pro benefiční večer společnosti RUAH / foto: Spolurádi

Klub najdete v ulici Pražská 295. Jde o budovu bývalé věznice. Bát se ale nemusíte, je až neuvěřitelné jak se pod rukama těchto super lidí místo rozzářilo a zútulnilo a to i díky malbě na stěně od Jarky Koudelky. Stavit se tu a vše si prohlédnout, můžete od úterý do soboty, od 14.00-22.00 hodin.

Na březen je připraveno spoustu akcí např.: bazárek oblečení, kde se obejdete bez peněženky. Zkrátka přinesete co chcete a odnesete si co chcete. Zbytek věcí se věnuje Azylovému domu pro matky s dětmi ve Vlašimi. Akce se koná 12. 3. 2016 od 14.00 do 16.00 hodin. Podívejte se na všechny březnové akce.

Slavnostní otevření

V pondělí tedy proběhlo slavnostní otevření. Bylo úžasné kolik lidí přišlo klub Na Svobodě podpořit. Odhadem nám dělalo společnost zhruba 50 usměvavých tváří. Akci zahájili svým projevem v 17.00 hodin spolurádky Jana Klápová, Míša Řezáčová a Tereza Váchová. Po nich pronesl pár pozitivních vět sympatický starosta Benešova Petr Hostek. Došlo také na přípitek, občerstvení a prohlídku zrekonstruovaných prostor. Akce byla zároveň vernisáží kouzelných obrazů od benešovské malířky Petry Bobalové.

Milá akce, krásné místo a úžasní lidé. Přijďte a uvidíte.

dve-hlavy-spoluradi-klub-na-svobode-benesov-3

Zahájení slavnostního otevření klubu Na Svobodě / foto: Spolurádi

dve-hlavy-petra-bobalova-vystava-na-svobode-spoluradi-1

Probíhající výstava obrazů Petry Bobalové / foto: Spolurádi

dve-hlavy-spoluradi-klub-na-svobode-benesov-5

Výrobky na prodej / foto: Spolurádi

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *