Recenze knížky Tetovaná teta

Patřím k těm co kupují knížky podle obálek. Ošklivých knížek je mi líto, ale ani to mě neobměkčí.  Když jsem narazila na dětskou knížku Tetovaná teta od Daniely Fischerové, tak jsem jí koupila bez váhání. Bylo jasné, že bude krásná i uvnitř. A to taky je. Vydalo jí tento rok nakladatelství Meander

Dvě hlavy recenze knihy Tetovaná teta od nakladatelství Meander

Boží ilustrace tetované tety na obálce stejnojmenné knížky.

Co v ní najdete

S novými knížkami se seznamuji nejprve hmatem a hned potom čichem. Rychle je prolistuji u nosu a nasávám. Proto první co jsem v této knížečce našla byla nezaměnitelná vůně natištěných stránek. To musí být.

Dál v knize najdete především vtipné nonsensové básničky, říkadla, jazykolamy a krátké příběhy. U básniček jsem se hodně nasmála. Líbí se mi, že podporují hravost dětí a zároveň odstraňují naučené stereotypy u dospělých. Lehkost  a kreativita se kterou si autorka hraje s češtinou je úchvatná. Do toho všeho strašně sedí rozverné ilustrace od Jaromíra Plachého.

Uvnitř také najdete: tetovanou tetu a další divné příbuzné, ukolébavku, vstávačku, povedený zvířenec, žrouty, žvanilku, škarohlída a nebo třeba pesmír (psí vesmír).

Kniha má kvalitní šitou vazbu s pevnými deskami. Každá dvojstrana má jinou barvu, někdy je text na výšku formátu, jindy na šířku. Ilustrace jako by si dělaly co je napadne. Přesto si umím představit, že by provedení bylo ještě o něco víc hravé. Sedělo by mi k celkovému tématu, kdyby víc narušovalo daný řád knížky.

Dvě hlavy recenze Tetovaná teta knížky ilustrace uvnitř

Ukázka jak jsou řešeny dvojstránky. Ilustrace: Jaromír Plachý

O autorce

Daniela Fischerová je spisovatelka a dramatička, která za svojí divadelní a rozhlasovou tvorbu nasbírala mnohá ocenění. Vyučuje obor Tvůrčí
psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého a jako pedagožka působila také externě na DAMU. Předešlé knížky pro děti od autorky např.: Milion melounů (2012) a Pohoršovna (2014) – na tu už si dělám zálusk.

dvě hlavy recenze knížky tetovaná teta

Knížka bez dvou hlav, jakoby nebyla!

dvě hlavy recenze knížky tetovaná teta

Teta určitě četla naše dvouhlavé tetovací inspirace!

Tetovaná teta jako dárek určitě potěší všechny rodiče i děti. Za mě je knížka parádní. Doporučuje jedna ze dvou hlav!

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *