Recenze knihy: Hlava v hlavě

Naprosto boží knížka, která má hlavu i patu :) Budete z ní nadšení, je vtipná, chytrá a neuvěřitelně hravá. Povinná výbava každého dvouhlavého fanouška!

Hlavu v hlavě vydalo v roce 2013 nakladatelství Labyrint. Mají ji na svědomí výtvarník David Böhm a spisovatel Ondřej Buddeus. Sbírá jedno ocenění za druhým např.: v roce 2014 získala cenu Magnesie Litery v kategorii Kniha pro děti a mládež.

Dvě hlavy recenze knížky Hlava v hlavě

Nádherná knížka Hlava v hlavě od nakladatelství Labyrint

O čem to je

Kniha představuje jednu z nejdůležitějších částí lidského těla. Tedy hlavu. Dozvíte se o ní víc, než by vás kdy napadlo. Je v ní spousta básniček, slovních hříček, informací, kresbiček, fotek, malůvek, komiksů, překládaček, vyklápěček, výřezů, průhledných listů… Prostě sen každého průzkumníka.

Co vše na vás tedy čeká? Zúčastníte se kurzu kreativního čumění, navštívíte Hlavozem, vaší hlavu procvičí komiksová návštěva u protinožců. Naučíte se zapamatovat si čísla, dozvíte se proč vás bolí hlava, jak je hlava tvrdá a spoustu dalších zajímavostí.

Dvě hlavy recenze knížky Hlava v hlavě fotky

Parádní ilustrace vás budou těšit na každé straně.

Moje oblíbená dvojstrana je Stupnice tvrdohlavosti. Stupeň č.9 – Když uklouzneš a praštíš se hlavou o zem, někde na světě vyroste další sopka :) Úžasně zajímavé je i čtení o snech, genialitě a paměti. Je jedno kolik vám je – tohle vás bude bavit. Knížka je zkrátka pro všechny co mají v hlavě, nebo aspoň touží mít.

Provedení

Kniha má sice klasický formát A4, ale už z přebalu je jasné, že nejde o obyčejnou knížku. Na 120 stranách najdete spoustu jednoduchých ilustrací, které fantasticky doplňují obsah. Zprvu se může zpracování zdát nahodilé a nesourodé, ale je tomu přesně naopak. Málokdy má člověk možnost listovat tak dovádivou knížkou. Za mě jedna z nejhezčích dětských knih co jsem měla v ruce!

Dvě hlavy recenze knížky Hlava v hlavě fotky bibliografie

Kdo má knihu na svědomí.

Dvě hlavy recenze knížky Hlava v hlavě fotky

A jak tvrdá je vaše hlava? Vyzkoušejte ;)

 

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *