Recenze nádherné knihy Havětník od Baobabu

Ještě nikdy jste s takovým nadšením nestudovali hmyzí svět. Havětník je nádherně ilustrovaná a vtipně napsaná encyklopedie o všemožných hmyzácích. Zjistíte, že havěť je mnohem zajímavější, než jste si kdy mysleli a možná si jí začnete více vážit :) 

Havětník vydalo nakladatelství Baobab v roce 2015. Napsal ho Jiří Dvořák a ilustrovala Daniela Olejníková. Grafickou úpravu a sazbu má na svědomí Palo Bálik.

recenze-knihy-havetnik-dve-hlavy-1

Havětník je nádherně ilustrovanou dětskou knihou.

Co se v knize dovíte

Kniha vám představí jednoho hmyzáka po druhém, od Bekyně velkohlavé až po Žížalu obecnou. Nepodává ale příliš encyklopedických údajů. Přiblíží vám jednotlivé živočichy pomocí různých historek, zajímavostí a odpovědí na správně položené otázky. Mezi hmyzem najdete v knize i jiné havěti jako je myš, zubní kaz nebo třeba spavou nemoc. Zjistíte jak rozmanitý může být tento micro svět a kolik zajímavostí v něm na vás čeká.

recenze-knihy-havetnik-dve-hlavy-3

Dozvíte se především spoustu neskutečných historek ze života hmyzu.

Autor knihy vychází z toho, že každý máme doma svou malou ZOO. V té se ukrývají pavoučci, mušky, můry, komáři a další. Každý z těchto exemplářů má za sebou svůj neuvěřitelný příběh a je škoda, že ho často přehlížíme. Proto se rozhodl tento pavilon popsat pro děti i dospělé a doufá, že se při jeho čtení nebudou moc drbat.

Nádherné linoryty

Naprosto fascinující jsou linorytové ilustrace od Daniely Olejníkové. Které září svými křiklavými barvami a upozorňují tak na sebe, stejně jako to umí i roztodivné potvůrky z hmyzího pavilonu. Knížku parádně doplňují, jsou úžasně živé a hravé.

recenze-knihy-havetnik-dve-hlavy-2

Už nikdy se na hmyz nebudete dívat stejnýma očima.

Závěrem

Havětník je úžasná knížka pro děti, které zajímá neviditelný svět kolem nich. Pro ty, co chtějí vědět, s čím vším sdílejí byt, dům, svět. Pro každého kdo miluje krásné knihy. Jo a v přebalu na vás čeká návod na postavení čtyřhvězdičkového hmyzího hotelu. Abyste mohli sledovat jak si havěť žije.

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *