Recenze: Hilda je prostě boží

Od té doby co mám doma malého „Kamzíka“, dělám pro ní zásoby knížek, které bude rozhodně milovat až povyroste. Když jsem jí pořídila Hildu, došlo mi, že všechny ty knížky a komiksy kupuju hlavně pro sebe.

Když mi Hilda dorazila, prolistovala jsem jí a odložila na později. A pak se to stalo. Neušla jsem ani 2 kroky a už jsem měla malou Hildičku v hlavě a lákala mě na dobrodružství nevídané, neslýchané a dosud nečtené. Neodmlouvala jsem, poslušně jsem zasedla, otevřela první stránku a čekala kam mě Hilda zavede.

dve-hlavy-komiks-hilda-recenze-knizky-1

Hilda a její pozoruhodný svět.

Hilda a troll

Nejprve mě Hilda, za jejíž existenci vděčím britskému autorovi Luku Pearsonovi a českému nakladatelství Paseka, ukázala kde bydlí. Malý červený baráček uprostřed hor sdílí se svojí maminkou, nezvaným otrapou Poleňákem a věrným přítelem Větvíkem. Spí za deště ve stanu, kreslí kameny, prostě má pořád co na práci. Zná všelijaká prapodivná stvoření jako jsou mořští duchové, obři nebo kamenní trollové. V prvním příběhu jsem se dozvěděla spoustu neuvěřitelných informací o trollech, třeba proč jim nedávat na nos zvoneček a taky jaký je důvod Poleňákových nevítaných návštěv.

dve-hlavy-komiks-hilda-recenze-knizky-2

Hildina dobrodružství jsou krásně barevná a je v nich spousta věcí k objevování.

Hilda a půlnoční obr

V druhém dobrodružství jsem se s Hildou ponořila do studia pradávných obrů. Nečekaně musela také čelit útokům ze strany skrčků severního elfího údolí. Což je neuvěřitelně byrokratický neviditelný národ, kterému se Hilda s maminkou nechtěně nastěhovaly na území. Zkrátka je neviděly. Okusí jaké je to být obrem i trpaslíkem a pochopí tak jejich pocity. No a na závěr také zjistí jak romantičtí dokážou obři být. Zkrátka paráda.

Hilda je prostě boží

Tentokrát vám nebudu vypisovat kolik stránek Hilda má, na jakém je papíře, či jakou má vazbu. Hilda je o něčem jiném. S naprostou jemností vás provede severskou krajinou a způsobí, že se na svět budete zase chvilku dívat jinýma očima. Untitled-1Přesto že tato malá holčička zažívá spousty zajímavostí a zapeklitostí, pohltí vás svým klidem. Poznáte roztodivné bytosti o kterých jste do teď jen slýchávali. Uvidíte ilustrace jemné nádherně barevné a nápadité. Se spoustou detailů v kterých, pokaždé když vás Hilda znovu vyzve k objevování, najdete něco nového. A to za to stojí!

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *