Juri Ueda: ilustrátorka něžných víl

Juri Ueda je japonská malířka a ilustrátorka, která nás svými jemnými akvarely vtahuje do kouzelného světa vodních a zemních víl, žijících v harmonii s přírodou.

Víly nám vypráví svůj příběh skrz velké oči. Její ilustrace spadají do stylu kawaii, charakteristického svou roztomilostí.

Juri se narodila v Japonsku, kde strávila i převážnou část svého dětství. Jako dítě byla velkým fanouškem manga komiksů. Věří, že pohádkové světy, které si vytvořila v dětství se stále odrážejí v jejich ilustracích. O umění se příliš nezajímala, chtěla být astronautkou, psycholožkou nebo bioložkou. Teprve, když jí tyto sny nevyšly, začala se věnovat kresbě. Vystudovala Akademii umění San Franciské univerzity a od té doby tvoří na volné noze.

Fascinuje jí příroda, především květiny a jejich živost, pomíjivost a krása. Obrovskou sílu přírody vnímá i přesto, že vždy žila ve velkých městech a sama sebe označuje za městský typ člověka. Tvrdí, že dopředu neví jaké barvy budou na obraze dominantní, ale jakmile vezme do ruky štětec, barvy jí pohltí a ona tomuto přirozenému procesu nechává volný průběh.

Nechte se vtáhnout do světa jejich akvarelů.
Juri Ueda 1
Juri Ueda 2
Juri Ueda 3
Juri Ueda 4
Juri Ueda 5
Juri Ueda 6
Juri Ueda 7
Juri Ueda 8
Juri Ueda 9
Juri Ueda 10
Juri Ueda 11
Juri Ueda 12
Juri Ueda 13
Juri Ueda 14
Juri Ueda 15
Juri Ueda 16

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *