Foto téma: Uldus Bakhtiozina ruská fotografka

Uldus Bakhtiozina je ruská fotografka a umělkyně, která bojuje proti stereotypům a vysmívá se uzavřenému jednosměrnému myšlení. Je považována za umělkyni revolucionářku, která provokativně upozorňuje na nejpalčivější sociální otázky celého světa. Narodila se 22. 7. 1986 v Petrohradu muslimskému otci a křesťanské matce. Rusko je stále jejím domovem a inspirací.

Studovala fotografii v londýnské University of Art. V Londýně také začala její profesionální kariéra. Zprvu fotila módní fotografii. Po několika letech odjela do Moskvy, později trávila čas v Indii, Indonésii i Nepálu. Když se vrátila zpět do Ruska, otevřela zde svůj ateliér. V současné době se zaměřuje na umělecky pojaté fotografie, módní focení a hudební videa.

Vystavovala téměř po celé Evropě například v Londýně, Berlíně, Milánu nebo Moskvě. Vystavovala také v Asii a to například v Singapuru, Hongkongu a v současné době v Iráku. Uldus také vystoupila na TED konferenci ve Vancouveru (video rozhodně stojí za shlédnutí) a stala se tak první ruskou přednášející v historii TEDu. Sledovat jí můžete na instagramu.

Ve svých fotografiích zpochybňuje pohlaví, narušuje kulturní normy a bourá zažité představy. Mrkněte na výběr jejích kouzelných fotografií.

dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 1 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 2 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 3 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 4 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 5 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 6 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 7 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 8 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 9 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 10 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 11 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 12 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 14 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 15 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 16 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 17dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 18 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 19 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 20 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 21 dve hlavy uldus bakhtiozina foto tema 22

Mohlo by se Vám líbit

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *