Dvojitá expozice mobilním telefonem

Dvojitá expozice se mi vždy líbila a nedávno jsem objevil super aplikaci, se kterou můžete dělat dvojexpozice přímo ve svém mobilu. V tomto článku Vám popíšu jak na to.

Diana Photo

Diana Photo je ta zázračná aplikace, o které jsem mluvil. Můžete si ji stáhnout na Google Play nebo na iTunes.

Správné fotky

Na dvojitou expozici samozřejmě potřebujete dvě fotky. I když nadpis říká „Správné fotky“, myslím tím typ fotek pro tento případ. Fantazii se nijak meze nekladou a lze vytvářet zajímavé dvojexpozice i s jiným typem fotek.

Nejdříve jsem si vyfotil texturu, kterou chci prolnout do druhé fotky.

11

Poté jsem vyfotil siluetu mého dobrého kamaráda Pavla. Jelikož telefony měří expozici automaticky, tak je celkem složité udělat siluetu s opravdu bílím pozadím.

22

Bylo tedy nutné fotku doupravit tak, aby Pavlova hlava byla na bílém pozadí. Tyto úpravy jsem provedl v aplikaci Photoshop Expres, která je zadarmo ke stažení. Jistojistě jde použít i jiná aplikace na úpravu fotek. Měla by ale umět upravit jas, expozici, kontrast (v nejlepším případě úroveň stínů a světel zvlášť).

1-2

No, není to úplně silueta ale pozadí je (skoro) bílé, což je důležité. Filtr prolnutí, který jsem použil totiž obtiskne texturu (fotka listí) na plochu, kde není čistě bílá barva. To znamená, že by na mracích byly vidět listy a nemělo by to ten správný efekt.

V Diana Photo jsem pak nahrál obě fotky (oříznou se 1:1 tedy na čtverec) a vybral filtr Bonfire. V aplikaci je přes 20 různých filtrů, které fotky prolínají pokaždé jiným způsobem, takže se s ní dá určitě pořádně vyřádit.

33

A výsledná fotka vypadá takto:

final

Abych to shrnul, prolnout dvě fotky do sebe není zas až tak složité. Důležité je, dát si záležet na obou fotkách a přemýšlet nad tím, jak do sebe zapadnou. Použitím zrcadlovky a Photoshopu lze docílit o mnoho kvalitnějšího výsledku, ale o tom možná příště.) A co víc, připravujeme pro vás soutěž, tak zůstaňte naladěni.


Kam dál

 

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *