7 zajímavých artových počinů – listopadová inspirace

Listopadová inspirace s výběrem zajímavých projektů, umělců designů… zkrátka toho co mě tento měsíc zaujalo.

1. Elektroluminiscenční instalace v krátkém filmu od 3hund

Německé umělecké duo Tarek Mawad a  Friedrich van Schoor tvořící pod skupinou 3hund vytvořili krátký film LUCID.

Cílem bylo zachytit melancholickou náladu  instalací. Jde tedy především o surrealistický příběh osamělosti, kdy jsou díla záměrně instalována do jim zcela cizího prostředí. Světlo je zároveň energií a životem.

Film ze zákulisí točení.
lucid-1 lucid-2 lucid-3 lucid-4 lucid-5

2. Philippe Echaroux svými portréty upozorňuje na masivní odlesňování amazonských pralesů

Francouzský fotograf a streetartista Philippe Echaroux upozorňuje na neustálé pustošení amazonských tropických deštných lesů, pomocí projekcí portrétů původních brazilců na stromy. Ukazuje tak na hluboké spojení mezi pralesem a jeho obyvateli a uznává nutnost zachování jejich domova a zdrojů.

Na fotografiích jsou lidé z brazilského kmene Suruí. Jejich náčelník Almir Surui Narayamoga pozval Philippa, aby jim pomohl upozornit na problémy s odlesňováním.

Výstava těchto fotografií bude k vidění ve francouzské galerii Taglialatella pod názvem „Plačící les“ od listopadu do 15. prosince 2016.

echaroux_06 philippe-echaroux-1 philippe-echaroux-2 philippe-echaroux-3

3. Každý den jedna ilustrace už přes 9 let

Grafik Mike Winkelmann neboli Beeple tvoří digitální ilustrace každý den už přes 9 let. Ve své sbírce má ilustrace sci-fi krajin, robotů, zvláštních textur i různých snových krajin. Každodenní ilustrační rituál mu pomáhá s disciplínou a snaží se při něm vždy naučit něco nového. Většinu svých prací vytváří v 3D animačním programu Cinema 4D a následně je dolaďuje ve Photoshopu.

mike-winkelmann-2 mike-winkelmann-3 mike-winkelmann-4 mike-winkelmann-5 mike-winkelmann-6 mike-winkelmann-7 mike-winkelmann-8 mike-winkelmann-9 mike-winkelmann-10 mike-winkelmann

4. Roztomilé bytůstky od Oriho Toora

Ori Toor je umělec z Tel Avivu. Vytváří mimo jiné animace neuvěřitelných bytůstek v projektu Loopism. Ty jsou roztomilé, tajemné i hravé.

ori-toor-1 ori-toor-2 ori-toor-3 ori-toor-4 ori-toor-5 ori-toor-6 ori-toor-7 ori-toor-8 ori-toor-9

5. Univerzální polygonová odměrka

Jde o projekt v současné době prezentovaným na Kickstarteru. Přišel s ním designer Rahul Agarwal z Indie. Jde o odměrku s různými objemy, vyrobenou z recyklovatelného plastu.

polygonova-odmerka-1 polygonova-odmerka-2 polygonova-odmerka-3 polygonova-odmerka-4 polygonova-odmerka-5

6. Detailní fotografie živočichů a rostlin od Igora Siwanowicze

Fotograf Igor Siwanowicz odhaluje mimořádnou složitost a rozmanitost mikro světa. Na jeho snímkách můžeme obdivovat stavbu hmyzu, rostlin nebo korýšů. Fotografie jsou pořizovány přes konfokální laserový mikroskop, který umožňuje pozorovateli vidět mnohem větší detaily než čočky klasického mikroskopu.

svět pod mikroskopem svět pod mikroskopem svět pod mikroskopem svět pod mikroskopem

svět pod mikroskopem

7. Karafy inspirované oběhovou soustavou

Francouzský umělec Etienne Meneau vytváří skleněné karafy inspirované cévní soustavou. Jsou vyfukované z varného skla. Některé jsou funkční, jiné jsou pouze dekorací, ve které je víno uzavřeno navždy. Do každé karafy se vejde vždy přesně 1 lahev vína.

karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy karafa na víno jako cévy

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *