35 nejkrásnějších designů svíček

Svíčky mám spojené s odpočinkem, tajemnem, teplem a bezpečím. Když si je večer zapálím a zhasnu všechna světla, připomíná mi to, jak jsme jako malí seděli u svíček a povídali si s rodiči, protože pořád vypadávala elektřina :) Taky mám v sobě ten pohodový a zároveň tajemný pocit, který mám spojený s Vánoci. Mám svíčky prostě ráda. V tomto výběru najdete nádherné svíčky, stojánky i svícny.

svíčka-obrázek

Plamínek svíčky a melatonin

Pohled do ohně před spaním nám pomáhá s dobrým spánkem. Pokud sedíte večer u ohně, pravděpodobně vás únava donutí jít spát o něco dříve, než když večer strávíte u televize nebo počítače. Může za to modrá složka světla, kterou tyto přístroje vyzařují. To v lidském organismu podporuje uvolňování serotoninu a ten stimuluje aktivitu. Naopak nejvíce červené složky světla, které vyzařuje oheň, uvolňuje hormon melatonin a ten podporuje spánek.

Barva plamenu

Podle barvy a kouře můžete poznat jaký materiál je spalován a jak dokonalé spalování je. Například temně žlutý čadivý plamen vzniká při nedokonalém spalování organických látek s vysokým obsahem uhlíku.

Historie svíček

Svíčky používali už staří Egypťané před 5 tisíci lety. Vyráběli je z včelího vosku. Kolem roku 220 př. n. l. vyráběli svíčky i Číňané. Používali k tomu velrybí tuk. V Indii k výrobě svící používali uvařenou skořici. Indiání z oblasti od Oregonu k Aljašce zase  napíchli na klacek předem vysušenou rybu Korušku Americkou a klacek potom zapálili. Ta vydržela hořet několik hodin. Nejstarší evropská svíčka byla nalezena ve francouzském Avignonu.

První továrna na svíčky spustila výrobu v roce 1488 v Dublinu. Šlo o firmu Rathbornes Candles, která vyrábí svíčky dodnes. První svíčkové hodiny pocházely z Číny z dynastie Sung. V Evropě se objevily na dvoře Anglosaského krále Alfréda Velikého. Ve středověku se k výrobě svíček nejvíce využíval ovčí tuk. V roce 1415 byly poprvé svíčky použité k osvětlení ulic. Ovčí tuk, ale tolik zapáchal, že se později začal používat včelí vosk. Výroba svíček z ovčího tuku byla kvůli pachu dokonce v několika městech zakázána.

V roce 1834  sestrojil Joseph Morgan stroj, který byl schopný vyrobit každou hodinu 1500 svíček. Dvacet let poté vynalezl Abraham Gesner petrolej. Ten si získal oblibu, protože dokázal levně a rychle osvítit velké prostory. S nástupem elektřiny se ze svíček stala především dekorativní záležitost.

dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 1 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 2 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 3 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 4 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 5 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 6 dve-hlavy-nejkrasnejsi-design-svicek-a-svicnu-7
dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 8 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 9 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 10 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 11 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 12 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 13 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 14 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 15 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 16 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 17 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 18 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 19 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 20 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 21 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 22 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 23 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 24 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 25 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 26 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 27 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 28 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 29 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 30 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 31 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 32 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 33 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 34 dve hlavy nejkrasnejsi design svicek a svicnu 35


Kam dál

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *