3 originální tvůrci prodávající na Fleru 5. díl

Na fleru najdete spoustu úžasných umělců, kteří stojí za sledování. A protože je složité se v obrovském množství flerových profilů vyznat, dávám dohromady články s mými oblíbenými prodejci.

Tak jako v předešlých příspěvcích i v tomhle vám představím 3 flerové obchody různého zaměření a ty kteří se pod nimi skrývají.

Atelier Jaromíra

Pod tímto názvem najdete 2 autorky: Vojtěšku Vlčkovou a Jaromíru Pavlíkovou. Ty vytváří šperky a dekorace z bronzu a kamenů pomocí metody ztraceného vosku. Vznikají tak velmi osobité předměty. V atelieru najdete náhrdelníky, brože, samostatné přívěsky nebo například kravatové spony, často s náboženskou tématikou.

bronzové šperky z fleru od atelier jaromíra s kameny

Autorské bronzové šperky z Atelieru Vojtěšky Vlčkové a Jaromíry Pavlíkové.

Harpie

U Harpie najdete např.: náušnice, brože, prsteny a hrnečky z porcelánu. Ty jsou dál dekorovány jemnými ornamenty či celoplošně zlatem nebo preparáty z drahých kovů. Najdete tu předměty vynikající svou jemností, ale také mohutnější kousky.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-harpie

Výběr dekorovaných porcelánových šperků a hrnku od Harpie.

LucieVV

U Lucie na profilu se dozvíte, že ač vystudovaná monumentální malířka (VŠUP Praha, stáž na Accademia di Belle Arti ve Florencii), zvětšující se rodina zmenšila její formáty. Maluje na plátno i papír a také ráda dekoruje textil. Její sortiment je opravdu široký. Najdete u ní tisky, pohlednice, obrazy, ubrusy, prostírání, polštáře … Její malby jsou jemné i ornamentální. Často se na nich objevují zvířata či rostliny v kombinaci červené, modré a černé.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-lucievv

Malby, dekorace a tisky od Lucie Voráčkové Václavíkové.

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *