3 originální tvůrci prodávající na Fleru 1. díl

Rozhodla jsem se pravidelně vám představovat umělce a tvůrce, kteří prodávají své výtvory na Fleru. Fler.cz je server kde můžete prodávat a nakupovat umělecké předměty nebo rukodělné výrobky. Pro prodejce je to jednoduchý způsob jak si vytvořit internetový obchod aniž by museli řešit jeho vývoj a správu. Fleru pak odvádí procenta z prodeje. Najdete zde spoustu zajímavých a originálních věciček. A to z kategorií: šperky, móda, umění, keramika, nábytek, hračky, kosmetika, materiály pro tvoření, recyklované věci, vintage a spoustu dalších.

Registrace na Fleru je zdarma a neprocházíte žádným schvalováním, je tu tedy opravdu velké množství prodejních profilů, a proto může být složité najít zde zajímavé tvůrce. Rozhodla jsem se tedy začít s tímto seriálem originálních flerových prodejců. V tom prvním vám představím 3 specifické umělkyně, které mě už nějakou dobu baví.

Intro

Pod tímto profilem se skrývá Jana Marvánová, která zde prodává především textilní hračky, přáníčka a recyklované šperky. Mě osobně nejvíc učarovaly právě hračky. Jsou jedinečné, veselé a nápadité. Nechybí tu ani dnes velmi oblíbené didaktické hračky. Je vidět, že hračky byly navrhovány z lásky k dětem a k jejich hravosti i tvořivosti. Je na nich vidět také láska k řemeslu. Jsou tvořeny opravdu precizně a často jsou jejich součástí zajímavé detaily nebo mazané vychytávky. Až budete shánět dárky pro děti, už víte kam se mrknout.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profily-hracky-intro

Z lesa

Ilustrátorka a grafička Jana Kloučková Kudrnová má ve svém fler obchodě převážně tisky svých ilustrací. Ať už v podobě plakátů, obrázků, přáníček, tašek nebo třeba placek. Protože bydlí v lese, její motivy vychází především z krás tuzemské přírody. Jsou milé, romantické i tajemné a nesou jedinečný rukopis. Působí čistě, jednoduše a jakoby ukrývaly spoustu tajuplných příběhů.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profily-tisky-z-lesa

Slavkaleon

Slovenská výtvarnice Slavka Prevendarčíková vás svou nespoutanou tvorbou uchvátí. Věnuje se glazurované keramice. Netvoří s šablonami ani odlitky. Její výtvory jsou díky tomu jedinečné, plné všemožných barev, struktur a nápadů. Absolutně se vzpírají jakékoli tvarové diktatuře a žijí si, tak jako jejich tvůrkyně, po svém. Často na nich najdete známé tváře, malíře, hudebníky, režiséry… Úžasná jsou její zrcadla i hodiny. Slavka je opravdu všestranná umělkyně, mimo keramiky také fotí, šije, maluje nebo modeluje. Pracuje jako divadelní metodik. Co dodat, nechte se unést její tvorbou.

dve-hlavy-nejlepsi-obchody-na-fler-cz-prodejci-profily-tisky-slavkaleon-keramika

 

Mohlo by se Vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *